פרויקט שדרוג סביבת הלימודים יצא לדרך

אהבתם? שתפו...
  •  
  •  

נערכים לשנת הלימודים תש"פ:

פרויקט שדרוג סביבת הלימודים בחצרות הגנים ובתי הספר יצא לדרך

בפעם הראשונה ובהיערכות חסרת תקדים השקיעה הנהלת העיר בת ים כ-720 אלף ₪ בעבודות גיזום, גינון ופינוי מפגעים בחצרות ומגרשים של כ-123 גני ילדים ו-17 בתי ספר – במבצע שימשך עד סוף חודש אוגוסט. ראש העיר צביקה ברוט: "במסגרת שינוי סדרי העדיפויות נהפוך את כל מוסדות החינוך לבטוחים ויפים יותר״.

כחלק מהיערכות לפתיחת שנת הלימודים פעלה העירייה באמצעות האגף לחזות העיר והמחלקה לאחזקת מוסדות חינוך להסיר מפגעים של צמחייה ולהפחית גורמים מסכנים בחצרות ומגרשים של מוסדות חינוך נרחבים בעיר.

מדובר בפרויקט ייחודי שמטפל בכל הצמחיה שהוזנחה במשך שנים, וזאת בנפרד משיפוצי הקיץ שנערכים במוסדות החינוך בסכום חסר תקדים של 17 מליון שקלים.

פרויקט הגיזום, שאמור לחדש את מראה החצרות במוסדות החינוך, כולל השקעה של 720 אלף שקלים במסגרתו הוסרו מפגעים חודושו חצרות וגינות ב-123 גני ילדים ו-17 בתי ספר. הפרויקט ימשך בשבועות הקרובים בגנים ובתי ספר נוספים עד לפתיחת שנת הלימודים.

כאמור, העבודות שמבוצעות ע"י מחלקת אחזקת מוסדות ואגף גנים ונוף בעיריית בת ים הינן חלק מסקירה שנעשתה בכל מוסדות החינוך בעיר אחר מפגעים היכולים להוות סכנת בטיחות ומצריכים גיזום צמחיה או כל פעולת גינון אחרת. כמו כן, במהלך הפרויקט בוצעו הפעולות הבאות: ניקיון משטחים, החלפת תשתיות גינון, עקירת עשביה יבשה, הסרת מכשולים, ניקוי משטחים, נעיצת צנרת טפטוף וחידוש דשא סינטטי.

הפרויקט דרש גם היערכות מיוחדת של אגף שפ"ע, לפינוי עשרות אלפי טונות של גזם כל יום לאחר הטיפול בחצרות והמגרשים במוסדות החינוך. את הפרויקט הובילו ראש העיר צביקה ברוט, מחזיק תיק החינוך אלי יריב, ומנכ״לית העיריה יודפת אפק-ארזי.

ראש העיר צביקה ברוט: "במסגרת שינוי סדר העדיפויות קבענו שהבטיחות לפני הכל. במשך שנים התחום הזה הוזנח, אבל השנה לא הסכמנו לקחת סיכונים. השקענו סכום אדיר כדי לחדש את החצרות ולהפוך אותן ליפות יותר, וכך נעשה גם במסגרת שיפוצי הקיץ של המבנים״.

צילום: אגף גנים ונוף.

באנר - כדורגל (פליקס חלפון)

פרסומת

מאפיית אריאל - באנר

אהבתם? שתפו...
  •  
  •  

חדשות ועדכונים

מספרה - ויקו חן
מאפיית אריאל - באנר

נשארים מעודכנים

הרשמי לקבלת עדכונים

 

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

להצטרפות לקבוצה לחצי כאן

באנר - תהילה מילר
כללית - באנר
כל הזכויות שמורות © 2017 אמהות מבת-ים