בוקר לקשיש

אהבתם? שתפו...

יוזמה חדשה למען האזרחים הוותיקים בעיר

עמותת מוסדות "ברכת הכהן", הפועלת בסיועה של עיריית בת ים לאורך כל השנה, החלה ביוזמה חדשה וייחודית, הנקראת "בוקר לקשיש". היוזמה קמה במטרה לאפשר ולעודד יותר ויותר קשישים לצאת מביתם ופחות להרגיש בודדים ובכך לקדם ולהעצים את הקשישים בעיר בצד האישי, לצד הוספת רוגע בחייהם, ובניית קשר של הקשישים עם הקהילה בעיר.

במסגרת המיזם, יוזמנו כל שבועיים קבוצה אחרת של כ-50 קשישים לארוחת בוקר חלבית במסעדה, כאשר אוטובוס יגיע לאסוף אותם מרחבי המועדוני הקשישים הפורסים במתנ"סים בעיר. בנוסף כל קבוצה תשתתף בפעילות חברתית – חגי ישראל ומורשת יהדות, עניני המדינה, משחקי ילדות בזמנם ועוד.

יוזמה גויסו מאמצים ומשאבים רבים, ועד עכשיו גויסו כ – 2,500 ארוחות, אשר תן מענה לפעילות של כשנה וחצי. הארוחות תתקיימנה במסעדות קפה קפה (בטיילת בת ים), שמים כחולים (נמל יפו) ובימים אלה עובדים על גיוס מסעדות נוספות.

כבר ביום שלישי הקרוב – 22/5/18 – בשעה 9:00 בבוקר תצא היוזמה לפעילות בפעם הראשונה עם 2 קבוצות, האחת ממרכז יום לקשיש בעמידר, והשנייה ממועדון ניצולי השואה.

בהמשך מתוכנן להרחיב את היוזמה, והוציא את הקשישי לטיולים ברחבי הארץ, בו יוציא את הגימלאיפ לטיול לבית בו גדלו בילדותם בדרך של עדות, שירים, ומורשת יהודית בזמנים ובאזורים שונים.

בראשות מוסדות "ברכת הכהן", עומד הרב לאון הכהן. העמותה, המשתמשת  חרטה על דגלה עשיית חסד, נתינה לזולת ואהבת אדם. בת ים היא אחת הערים שנרתמות יותר מכל למען תושביה. בשנים האחרונות מקדמת העירייה בשיתוף העמותה מספר פרויקטים משותפים למען הקהילה ביניהם המיזם – "קהילה חזקה", שבמסגרתו הקהילה כולה מתגייסת האחד למען השני.

לסיוע למיזם ניתן לפנות לדליה הדסי ממוסדות "ברכת הכהן" בטלפון – 054-53366733

הפי-לי חד פעמי

פרסומת

טאצ' בול

אהבתם? שתפו...

חדשות ועדכונים

קריוטוש
ביוטי - ענת אדרי

נשארים מעודכנים

הרשמו לקבלת עדכונים

 

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

להצטרפות לקבוצה לחצי כאן

אנחנו ברשתות החברתיות
מכבי שירותי בריאות
מספרה - ויקו חן
כל הזכויות שמורות © 2017 אמהות מבת-ים