בת ים מתגייסת למען נועה

אהבתם? שתפו...

בת ים מתגייסת למען נועה בת ה 17 אשר צריכה לעבור ניתוח יקר בחו"ל

נועה זנדגרטן, תלמידת תיכון יעד בבת ים נולדה עם שיתוק מוחין, אך לא נותנת ללקות לעצור אותה. ניתוח חדשני אשר מבוצע בארה"ב יכול להחזיר לה את היכולת ללכת, אולם לשם כך היא זקוקה לסכום של 350 אלף שקל. העיר בת ים ותושביה התגייסו לעזור לה בקמפיין המוני אשר צובר תאוצה וזאת כדי להחזיר לנועה את היכולת ללכת

כצעד ראשון התגייסו תלמידי בית הספר "יעד", בו לומדת נועה באמצעות מכירת עוגות ברחבי העיר

נועה זנדגרטן, תלמידת תיכון יעד בבת ים אשר בקרוב תחגוג את יום הולדתה ה 18 סובלת משיתוק מוחין מאז שנולדה. על אף כי ברבות השנים הצליחה להתגבר על הנכות שנוצרה כתוצאה משיתוק המוחין וזאת בשלל התנדבויות בהן לקחה חלק, נועה סובלת מלקות חמורה ברגליה אשר אינן מאפשרות לה ללכת בצורה תקינה כמו כל בני האדם.

בארה"ב מתבצע ניתוח ראשון מסוגו בעולם וחדשני אשר יכול להחזיר לנועה את היכולת ללכת, וזאת לאחר שהיא עברה אשר בסופם נקבע כי היא מועמדת מתאימה לעבור את הניתוח הזה. אולם, עלות הניתוח עומדת על כ  ₪,350,000 – סכום אסטרונומי אשר נועה ובני משפחתה אינם יכולים לשלם.

לאור כך, כתבה נועה בעמוד הפייסבוק האישי שלה פוסט מרגש בו היא מספרת את סיפורה. מאז פרסמה את הפוסט, הוא זכה לאלפי תגובות והפך לוויראלי.

גם בעיר בת ים בו נועה מתגוררת לא נשארו אדישים.  תלמידי בית הספר "יעד" בו לומדת נועה מכינים עוגות במסגרת מגמת קולינריה אשר נמכרות ברחבי העיר כאשר כל ההכנסות עוברות לקמפיין מימון ההמונים לביצוע הניתוח, ולמען הגשמת החלום של נועה – ללכת כמו כולם ולהתגייס לצבא.

שחף גרדה, מנהלת תיכון יעד סיפרה כי "מאז התחלנו בפרויקט אנו רואים התגייסות חסרת תקדים של תלמידי בית הספר לשם המטרה החשובה הזו. נועה היא תלמידה מקסימה אשר לא נותנת ללקות לעצור אותה, אולם על מנת שהיא תוכל לקיים אורח חיים נורמלי ולהגשים את חלומותיה עלינו להירתם ולעזור לה ואנו עושים זאת בחפץ לב. מרגש לראות את ההתגייסות של התלמידים ושל תושבי העיר בעזרה לנועה, על אף כי לא מדובר בהפתעה גדולה – תושבי העיר בת ים ותלמידיה הם משפחה אחת גדולה אשר יודעת תמיד לעזור ולתמוך בעת צרה".

לתרומות בעבור נועה ניתן להיכנס לדף של נועה באתר קו לחיים –

https://www.kavlachayim.co.il/noaz

תמונות: בית ספר יעד

שלומי לחיאני

פרסומת

טיק טק סטוק

אהבתם? שתפו...

חדשות ועדכונים

אריאה
עידן 2000

נשארים מעודכנים

הרשמו לקבלת עדכונים

 

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

להצטרפות לקבוצה לחצי כאן

אנחנו ברשתות החברתיות
סיטי מרקט
מרפאת שיניים - באנר
כל הזכויות שמורות © 2017 אמהות מבת-ים