הגיבורים של בת-ים: תערוכת "גיבורי מלחמת העולם השנייה" מוצגת בעירייה

אהבתם? שתפו...
  •  
  •  

הגיבורים האישיים של בת-ים: תערוכת "גיבורי מלחמת העולם השנייה" מוצגת בבניין העירייה

 

ראש העיר צביקה ברוט החליט כי התערוכה "גיבורי מלחמת העולם השנייה" תוצג בשבוע הקרוב בבניין העירייה לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה

התערוכה, אשר תוצג במהלך כל השבוע ברחבת בניין העירייה היא תערוכת 'גיבורי מלחמת העולם השנייה', חושפת את העדות האישית של כ-20 מתושבי העיר בת ים שחוו את המלחמה מצדדיה השונים. חלקם נשלחו למחנות ריכוז, הוסתרו ביערות,  נלחמו עם הפרטיזנים, הצטרפו לצבאות כוחות הברית או שרדו את מצור על לנינגרד- והם גיבורי העיר בת-ים.

המיזם הוא פרי שיתוף פעולה שיצרה העירייה בין האגף לשירותים חברתיים והשירות לאזרח הוותיק ומשפחתו, בשיתוף עם מיזם התיעוד האומנותי הבינלאומי The Autographers  (האוטוגרפרס) שמטרתו חיבור הקהילה להיסטוריה הייחודית שלה ובמימון משרד הרווחה.

התערוכה שנפתחה בטקס חגיגי ומוצגת בימים אלה בעיריית בת ים, צפויה להגיע בהמשך גם לבתי ספר בעיר על מנת לחבר את הדור הצעיר לאנשים שמאחורי הסיפורים ולחשיבות הזיכרון המשותף. "זו חובתנו המוסרית לשתף את סיפורי המתועדים, לזכור את הסבל הבלתי נתפש, שהסבה מלחמת העולם השנייה לעולם בכלל, ולקהילה היהודית בפרט, ולהדגיש את הוקרת הגבורה והסולידריות של האנשים כפרטים.

ראש  העיר צביקה ברוט :"החלטתי כי התערוכה תוצב בבניין העירייה בשבוע החשוב הזה. אני רואה חשיבות רבה במיזם שנותן מקום של כבוד לגיבורים אלו בעירנו. התוצרים אוגדו לתערוכת "גיבורי מלחמת העלם השנייה" שמרגשת כל מי שנחשף אליה ושתגיע לדור הצעיר בעירנו. תוך הנחלת ערכים של הוקרת הגבורה והסולידריות זה לזו. מיזם זה מהווה גם ההזדמנות לעלות על נס את הוותיקים החיים בעיר, אלו ששרדו את הזוועות, לחמו בצבאות ובמחתרות, ואלו שהיו בעורף כמו שורדי מצור לנינגרד ושרדו בזכות תושייה, סולידיות ותקווה."

מנכ״לית העירייה יודפת אפק ארזי: ״ישנה חשיבות גדולה להצגת התערוכה בבניין העירייה בשבוע זה. עובדי העירייה והתושבים המבקרים בבניין העירייה יוכלו להגיע להתרשם ולתת כבוד לגיבורי העיר שלנו. זוהי חובתנו המוסרית לשתף את סיפורי המתועדים, לזכור את גבורתם ולהעבירה לדורות הבאים.״

עמוד הפייסבוק של מיזם "האוטוגרפרס- להשאיר חותם"

פרסומת

חיים אסא -באנר

אהבתם? שתפו...
  •  
  •  

חדשות ועדכונים

פליקס חלפון (אוקטובר 2022)
מאפיית אריאל

נשארים מעודכנים

הרשמו לקבלת עדכונים

 

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

להצטרפות לקבוצה לחצי כאן

אנחנו ברשתות החברתיות
לופט פרמיום
חן שטרית - באנר
כל הזכויות שמורות © 2017 אמהות מבת-ים