"המאמינים" –  The Believers

אהבתם? שתפו...

המאמינים

התערוכה האחרונה בטרילוגיה הבודקת את מהות הקשר בין אמנות לאמונה

המאמינים המשתתפים:

אבי סבח, אניעם דרעיגל מלניק חן כהןיעל בורשטיין, יששכר בר ריבק,ליהי תורג׳מן, מאיה ארוך ,מרדכי ארדון, משה גרשוני, נועם ענבר, ערן נוה, שיראל הורביץ

אוצרת: הילה כהן-שניידרמן

פתיחה: 11 באפריל 2019

"המאמינים" – תערוכה חדשה תוצג במוזיאון בת ים לאמנות ע״ש בן ארי בתאריכים   11 באפריל- 17 באוגוסט 2019. אוצרת התערוכה : הילה כהן-שניידרמן.

מהו שורש החיבור שבין אמונה ואמנות, שנגזר מתוך קרבה לשונית אדוקה, וייחודית לשפה העברית? ומה ניתן להבין על מעשה האמנות דרך המחשבה על צימוד זה? ביסוד של שניהם יש כמיהות ותקוות לשינוי הסדר הקיים דרך פרקטיקות ופעולות הנושאות נופך טקסי.

התערוכה ׳המאמינים׳, היא האחרונה בטרילוגיית תערוכות שהוצגו בשנה החולפת במוזיאון בת ים לאמנות, המנסות לברר את מהות הקשר בין אמנות ואמונה: ׳שפע׳, ׳עידן חדש׳ וכעת, ׳המאמינים׳. טרילוגיה זו צומחת מתוך אקלים פוליטי, כלכלי וחברתי, בו דרושה אולי יותר מתמיד (ואולי בדיוק כמו תמיד) אמונה רבה על מנת ליצור ולהציג אמנות.

האמנים המשתתפים בתערוכה נמנים על דורות שונים באמנות העכשווית בישראל. הם שונים בסגנונם ובאופני עבודתם ועם זאת, נדמה שישנה מעין פעימה קדמונית-קמאית משותפת העוברת דרך יצירותיהם. העבודות אמנם מרגישות שייכות להווה, אך בה בעת העכשוויות שלהן אינה נובעת מתוך תגובה למצב עניינים קיים, אלא דווקא מתוך משך ארוך, אל-זמני העובר דרכן.

הירח ונשל הנחש הם שני דימויים יסודיים החוזרים שוב ושוב לאורך התערוכה. הנשל מתגלגל לכדי מַטֶּה, עמוד וזרוע, או כדרך המתפתלת לאור ירח. הנחש הזוחל על גחונו, בזוי, שפל ומפקפק, הוא גם זה שהפך ברבות השנים לסמל הרפואה, בעיקר בזכות פעולת ההשלה של עורו המת המגלה את האמת המתחדשת של תאיו. צורתו של הנשל מתקבלת כתוצאה מסך התנועות שעשה הנחש על מנת להשילו. זהו אובייקט דומם שנושא ומפיץ את האנרגיה והמאמץ ששוקעה בו, ואולי זוהי מטאפורה יפה לחשוב דרכה על האובייקט האמנותי: אובייקט שהופך לנשא של האנרגיה ופעולות האמנים שהוטמעו בו, ומוסיף להדהד כלפי הנוכחים המתאספים סביבו. אולי יותר משהאמנים המציגים בתערוכה הם המאמינים, עולה מהתערוכה הצורך של האמנות עצמה במאמינים – באנשים הכמהים למפגש עם אמנות מתוך רצון להתבונן בה לעומקה ואמונה בכוחותיה מחוללי השינוי.

מאמינים משתתפים (לפי סדר אלפביתי):

אבי סבח, אניעם דרעי, גל מלניק , חן כהן, יעל בורשטיין, יששכר בר ריבק, ליהי תורג׳מן, מאיה ארוך ,מרדכי ארדון, משה גרשוני, נועם ענבר, ערן נוה, שיראל הורביץ.

"המאמינים" –  The Believers

פתיחה: 11.4.2019 | 19:00

מובי: מוזיאוני בת ים

מוזיאון בת ים לאמנות ע"ש בן ארי, רח' סטרומה 6, בת ים

שעות פתיחה של המוזיאון:

שלישי וחמישי: 16:00-20:00

שישי ושבת: 10:00-14:00

0573432522

קייטנת ספורט

פרסומת

מאי - תחנות דלק

אהבתם? שתפו...

חדשות ועדכונים

עידן 2000
בורה בורה

נשארים מעודכנים

הרשמו לקבלת עדכונים

 

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

להצטרפות לקבוצה לחצי כאן

אנחנו ברשתות החברתיות
ביוטי - ענת אדרי
בורה בורה
כל הזכויות שמורות © 2017 אמהות מבת-ים