עיריית בת-ים זכתה באות הצטיינות ל"רשות מעודדת עלייה"

אהבתם? שתפו...

מעודדים עלייה

עיריית בת-ים זכתה באות הצטיינות ל"רשות מעודדת עלייה"

עיריית בת-ים קיבלה את אות ההצטיינות ל"רשות מעודדת עליה". האות ניתן על ידי ההסתדרות הציונית העולמית ומרכז השלטון המקומי, זו השנה הראשונה ומטרתו לשים דגש על פעילויות לעידוד עלייה שמתבטאות ביוזמות, חינוך לעלייה, פרסומים ופעילות שוטפת למען העלייה והקליטה.

האירוע התקיים בירושלים במעמד  שר הקליטה , יואב גלנט ומנכ"ל משרד הקליטה. טרם הטקס נציגי הרשויות הנבחרות עשו סיור בהר הרצל ובמוזיאון הרצל ובסיומו הוענק האות לעיריית בת-ים. את האות קיבלו בשם העירייה מחזיקת תיק הקליטה, אנסטסיה סהר שבצ'וק ועובדי מחלקת הקליטה.  השר ומנכ"ל המשרד לקליטה ועלייה איחלו באופן אישי למחלקת הקליטה בבת ים הצלחה רבה בעשייה העשירה והמגוונת בעיר.

בבת-ים חיים, על פי נתוני משרד הקליטה, כ-53,000 עולים. מרבית העולים, הגיעו לישראל מרוסיה ומדינות ברית המועצות לשעבר. בנוסף, מתגוררים בעיר עולים חדשים מצרפת ואתיופיה.

אנסטסיה סהר שבצ'וק, מחזיקת תיק הקליטה: "זו גאווה עצומה שהעיר היא בין זוכי אות רשות מעודדת עלייה. אני רואה את התפקיד שלנו לא רק בלעודד את העלייה אלא בלהקל על הקליטה, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה חברתית ומחלקת הקליטה מצטיינת גם בזה ומסייעת רבות לעולים ולבני משפחותיהם. חשוב לזכור שהצלחת שילובם של העולים החדשים בחברה הישראלית, היא הצלחת החברה הישראלית כולה."

מחלקת הקליטה בחטיבת קהילה בעירייה עוסקת בליווי אישי של העולים החדשים, סיוע בחיפוש עבודה, הקמת ירידים שונים למען העולים, הפעלת חוגים והעצמה אישית, סיוע ברישום למוסדות חינוך, סיוע בתרגום וגישור מול משרדים שונים, פעילויות למבוגרים, הפעלת מערך מתנדבים שמסייע לעולים ועוד. כמו כן, מעודדת מחלקת הקליטה חיבור לקהילה ולארץ ישראל על ידי טיולים בנופיה של הארץ, הקמת מועדונים חברתיים, חגיגת חגי ישראל ביחד ועוד.

צילום: מחלקת קליטה – עיריית בת ים.

באנר - וי.איי.פרי

פרסומת

ביוטי - ענת אדרי

אהבתם? שתפו...

חדשות ועדכונים

סופר דוש
גורילה

נשארים מעודכנים

הרשמו לקבלת עדכונים

 

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

להצטרפות לקבוצה לחצי כאן

אנחנו ברשתות החברתיות
בורה בורה
פינת אור
כל הזכויות שמורות © 2017 אמהות מבת-ים