עצות זהב לנפגעי תאונת דרכים

אהבתם? שתפו...

7 עצות זהב לנפגע בתאונת דרכים

תאונות הדרכים במדינת ישראל הן תופעה שכיחה למדי.
האם הינכם יודעים כיצד יש להתנהל לאחר תאונת דרכים? אילו פעולות יש לבצע על מנת להבטיח קבלת הפיצוי?
ראשית נציין כי קיים הבדל משמעותי בין נזקי הרכב לבין נזק גופני.
במקרה והרכב ניזוק קיימת חשיבות מי האשם לקרות התאונה ועל האשם לשאת בתשלום הפיצוי בדרך כלל באמצעות חברת הביטוח ותשלום השתתפות עצמית.
הכלל הראשון יסייע לכם גם בקבלת פיצוי לנזקי רכבכם וגם לצורך קבלת פיצוי בגין נזקי הגוף.
1. תצלום – צלמו את זירת האירוע ואת מנח הרכבים בזירה באופן בו יהיה ניתן להבחין מי האשם בתאונה ואספו פרטים של עדים לתאונה.
* גם אם נראה שהתאונה ברורה והנהג האחר מודה באשמה, צלמו את זירת האירוע אין לדעת איזו גרסה לקרות התאונה ידווח הנהג האחר לחברת הביטוח.
יתר העצות מתייחסות לקבלת פיצוי בגין נזקי גוף ובטרם נפרט העצות ונציין כי אין כל חשיבות מי האשם בתאונה, במידה ואדם נפגע בתאונת דרכים הוא זכאי לקבלת פיצוי ללא קשר לשאלת האשם.
2. פנו לקבלת טיפול רפואי מוקדם ככל הניתן – הדרך להוכיח כי אכן נפגעתם בתאונת דרכים היא באמצעות תיעוד רפואי. רצוי לפנות מוקדם ככל הניתן על מנת שהפגיעות יקושרו לתאונה ולא תהיה מחלוקת האם נגרמו בתאונה או לאחריה.

3. הקפידו שבתיעוד הרפואי יצוינו כל האיברים שנפגעו בתאונה – לעיתים כאשר אדם סובל מפגיעה משמעותית הוא נוטה לזנוח את שאר האברים אשר נפגעו בצורה קלה או כואבים בצורה פחותה, לדוגמא אדם אשר נפגע בגבו וסבל גם משבר בקרסול בדרך כלל יתייחס אך ורק לפגיעה בקרסול ולא יזכיר כי נפגע גם בגבו, על מנת שניתן יהיה לשייך מלוא הפגיעה לתאונה יש לציין בעת קבלת הטיפול הראשוני את מלוא האיברים אשר נפגעו בתאונה.

4. שימרו היטב על התיעוד הרפואי – כחלק מהבירור הרפואי הנפגע פונה למרפאות השונות לצורך קבלת טיפול רפואי אצל הרופאים ובמטרה להטיב את מצבו הרפואי ואף עובר בדיקות הדמיה שונות, קיימת חשיבות רבה לשמירה על תיעוד זה אשר הינו הדרך היחידה להוכיח מצבכם הרפואי.

5. אין לשוחח עם איש על התאונה והשלכותיה – חברות הביטוח שולחות מעת לעת חוקרים אשר אינם מזדהים כחוקרים ומנסים לדובב הנפגע באשר לתאונה והשלכותיה, שיתוף פעולה ומסירת מידע תשמש את חברת הביטוח רק במידה ויתגלה פרט אשר מטיב עימה ובכך ינסו להפחית הפיצוי לנפגע.

6. אישור משטרה – יש לגשת ולדווח למשטרה אודות התרחשות התאונה ופרטי הרכבים המעורבים.

7. היוועצו עם עורך דין בתחום הנזיקין – מרבית עורכי הדין בתחום תאונת דרכים אינם גובים שכר עבור פגישת יעוץ, לכן יש לתאם פגישה מוקדם ככל הניתן על מנת לבחון המקרה ולגבש אסטרטגיה להמשך הדרך, אופן קבלת הפיצוי והיקפו.
האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד אשר אינו מהווה יעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.
לקבלת יעוץ ראשוני ללא כל תשלום ניתן ליצור קשר עם עו"ד חיים הקמן אשר עוסק בתחום הנזיקין והביטוח על מנת לבחון שווי תביעתכם בטל ישיר 050-7123474 המשרד ממקום ברח' ילדי טהרן 10 (מתחם העסקים WEST) בראשון לציון

פרסומת

פיצה בנדס

אהבתם? שתפו...

חדשות ועדכונים

מוצרט
חיים אסא -באנר

נשארים מעודכנים

הרשמו לקבלת עדכונים

 

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

להצטרפות לקבוצה לחצי כאן

אנחנו ברשתות החברתיות
מספרה - ויקו חן
תמי בנימין - מתנות
כל הזכויות שמורות © 2017 אמהות מבת-ים