עצרת הזיכרון העירונית לחללי מערכות ישראל תשפ"ג

אהבתם? שתפו...

עיריית בת-ים ציינה את פתיחתו של יום הזיכרון לחללי צבא הגנה לישראל ולנפגעי פעולות האיבה תשפ"ג בעצרת הזיכרון המרכזית בגן הניצחון.

ראש העיר, משפחות שכולות, אלפי תושבים, הנהלת העיר, תלמידים וחברי תנועות הנוער השתתפו בטקסים.

בגן הניצחון התקיימה העצרת המרכזית בהשתתפות ראש העיר צביקה ברוט, הנהלת העיר, חברי מועצת העיר, רבני העיר, יו"ר יד לבנים בת-ים, משפחות שכולות ותושבים. הטקס הועבר בהנחיית  ד"ר אבשלום קור, בהשתתפות שירי מימון והזמר הראל ליסמן. במהלך הטקס הוקרנה תמונתם של חללי העיר בת-ים והונחו זרים לזכרם בשיתוף הארגונים, הגופים העירוניים והמשפחות השכולות.

מתוך נאומו של ראש העיר ברוט: "אנחנו, שחיים פה, וצוחקים, ואוהבים, וכואבים, וממשיכים תמיד הלאה בזכותם, האם יש בנפשנו לספר להם –ברקע התקופה האחרונה שלנו כאן שהקמנו במדינת ישראל חברת מופת, שיודעת להיות מאוחדת, ומכילה, ומסבירת פנים האחד אל חברו, ושמצליחה לקבל גם דעות שונות, ולהתגבר על מחלוקות – גם אם הן קשות? הרי מצבות האבן הדוממות בבתי העלמין הצבאיים לא מבחינות בין מגזרים, או בין דעות. המצבות הללו מנציחות אנשים שהיו ימין ושמאל. דתיים, חילונים ואפילו חרדים. ותיקים ועולים. חלקם, אם היו פה היום, היו מפגינים בעד – וחלק היו נגד. אבל כשהם הסתערו יחד, כתף אל כתף אל מול האויב, זה לא עניין אותם. הם זכרו מצוין שרב המאחד על המפריד בינינו, ושאנחנו באמת עם אחד, עם סגולה, שראוי לקרבן שלהם. האם גם אנחנו זוכרים את זה?"

יו"ר ארגון יד לבנים בת-ים, אדיר בן משה סיפור בנאומו על אחיו, רב טוראי אברהם-אלברט בן משה, אשר נפל במלחמת יום הכיפורים ואמר כי: "יום הזיכרון הוא סמל לאומי. לכן,  דווקא השנה כשהמחלוקות הפנימיות כה קשות, אנו מביטים בכאב גדול ובדאגה עמוקה, מחיר הדמים ששילמנו, הם התזכורת בעבורנו יום יום ושעה שעה. אהובינו שירתו יחד ונפלו יחד, והם היו מכל העדות והמגזרים במדינה. אני נושא תפילה לעתות של שלום וביטחון, ולשלום גם בתוכנו. מי ייתן ונשוב במהרה לאחדות ולקירוב לבבות, כי הרי כולנו אחים."

מיד לאחר העצרת המרכזית בגן הניצחון, התקיים ערב שירי לוחמים בהיכל התרבות בהשתתפות גיל שוחט מארח את אנסמבל פוליפוניה, דניאלה לוגסי, מאיה אברהם, חן אהרוני.

בנוסף, התקיימו במהלך השבוע טקסים נוספים ברחבי העיר:

ביום חמישי נערך בבית יד לבנים, טקס התייחדות לבני המשפחות השכולות, במעמד ראש העיר צביקה ברוט, הנהלת העיר, חברי מועצת העיר, רבני העיר, יו"ר יד לבנים מר אדיר בן משה והמשפחות שכולות.

ביום ראשון נערכה באנדרטה לזכר נפגעי פעולות האיבה ע"ש הלנה ראפ, עצרת לזכר נפגעי פעולות האיבה, מתייחדים עם זכרם של תושבי בת-ים שנרצחו בפעולות טרור. בהשתתפות ראש העיר צביקה ברוט, הנהלת העיר, חברי מועצת העיר, רבני העיר, נציגי ארגון פעולות איבה, משפחות שכולות ותושבים.

 

# ענת לבנת #
יום הזכרון בגן הנצחון בבת-ים 🇮🇱
אירוע שמזכיר לכולנו בכל שנה בזכות מי אנחנו חיים במדינה משלנו 🙏

# Moty Amar #

אוי, איזו טעות זו הייתה לא להגיע עם טישו
האירוע מרגש מאוד
בהפסקת השיר של שירי מימון עלו 2 אמהות ששכלו אחת בן והשניה בת
והקריאו או לפחות ניסו לומר כמה מילים על ילדיהן כשברקע רואים תמונות מהאלבום המשפחתי

ועוד ילדה, בת לחלל שלא זכתה להכיר את אביה, הוא נפל כשאמה הייתה בחודש ה8 להריונה.
עמדה על הבמה וקראה לאביה.
לא נשארה עין יבשה בקהל.

בשנה הבאה אזכור להביא איתי טישו 😥

# צביקה ברוט #

״כשנופלינו הסתערו יחד כתף אל כתף אל מול האויב, הם זכרו מצוין שאנחנו עם אחד. האם גם אנחנו זוכרים?״
מוזמנים לצפות בנאום ראש העיר בטקס פתיחת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה.

פרסומת

אימונים CE

אהבתם? שתפו...

חדשות ועדכונים

באנר - וי.איי.פרי
טיק טק סטוק

נשארים מעודכנים

הרשמו לקבלת עדכונים

 

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

להצטרפות לקבוצה לחצי כאן

אנחנו ברשתות החברתיות
צהרונים - דרושים
שני מחלב - באנר
כל הזכויות שמורות © 2017 אמהות מבת-ים