תכנית המרינה תיעצר לצורך בחינה מחדש

אהבתם? שתפו...

תכנית המרינה תיעצר לצורך בחינה מחדש

ראש העיר צביקה ברוט הודיע על השהיית התכנית להקמת מרינה בעיר * הסיבה: התכנית שהוגשה לו אינה מקיפה מספיק, ולא כוללת פירוט יתרונות התכנית עבור התושבים * ברוט הורה להגיש תכנית חדשה, ורק לאחר מכן יכריע בסוגיה  

חודשיים לאחר שיצאה לדרך התכנית להקמת מרינה בעיר בת-ים, החליט בסוף השבוע ראש העיר צביקה ברוט על השהייתה.

הסיבה: התכנית שהוגשה נעשתה לדבריו במהירות וכללה בעיקר את היתרונות עבור בעלי הסירות – אך לא נתנה דגש מספק על היתרונות עבור כלל תושבי העיר. בנוסף לא גובש תחשיב כלכלי של צפי הכנסות לעיריה כתוצאה ממסחר הצפוי להתפתח סביב המרינה.

בעקבות ההחלטה התבקש הצוות הפועל לגיבוש התכנית להביא תכנית עדכנית, אשר תהיה מפורטת יותר ותציג את כלל היתרונות הצפויים לתושבי העיר לאחר הקמת המרינה. רק לאחר בחינת הדו"ח החדש, ובדיקת הדו"ח הכלכלי שיציג את הרווחים הצפויים לעיריה, יחליט ראש העיר אם לאשר לצוות להמשיך ולהתקדם או לגנוז את התכנית.

התכנית להקמת מרינה באה במסגרת תכניתו של ברוט להפוך את בת-ים לעיר תיירות, ולפתח את חוף הים שהוזנח במשך שנים ארוכות. לשם כך אף יצר ברוט שיתוף פעולה עם עירית ראשון לציון, והמטרה היא להקים את המרינה בדרום העיר, בשטח הגבול בין בת-ים לראשל"צ על חוף הים. שתי העיריות יתחזקו יחד את המרינה.

עם זאת, ראש העיר ציין כי "אנחנו לא נאשר תכנית כזו בכל מחיר. אני אקבל את העמדה רק לאחר בחינה מעמיקה של הנושא, ולא באמצעות דו"ח חלקי וחסר. ביקשתי לבחון את היתרונות הגלומים בתכנית עבור כלל תושבי העיר, כדי שנוודא כי כולם יוכלו להנות מהתכנית ולא רק בעלי סירות או יזמים עסקיים. החוף שייך לכל התושבים, והמרינה תקום רק אם אשתכנע שמדובר ביתרון תיירותי וכלכלי משמעותי לעיר".

ההערכה היא כי הדו"ח החדש יוגש לראש העיר בשבועות הקרובים, והוא צפוי לקבל את ההחלטה הסופית בתוך כחודשיים לכל היותר.

ממלכת הילדים של טלי

פרסומת

מרפאת שיניים - באנר

אהבתם? שתפו...

חדשות ועדכונים

חן שטרית - באנר
עידן 2000

נשארים מעודכנים

הרשמו לקבלת עדכונים

 

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

להצטרפות לקבוצה לחצי כאן

אנחנו ברשתות החברתיות
ממלכת הילדים של טלי
סנשיין - בית קפה
כל הזכויות שמורות © 2017 אמהות מבת-ים